soz

Історія формування аптечної мережі


Все почалося в ХІХ столітті …


У 1846 році в м.Одесі на вулиці Жуковського, 20 (колишня вулиця Поштова), розташовувався аптекарський, косметичний і москательний магазин Лемме і Ко. Величезний напис можна було побачити на торцевій стіні будівлі.

hist 1

hist 2

У 1918 р. був підписаний декрет про націоналізацію аптек. Почався процес передачі всіх аптек до "рук держави".
У травні 1919 р. було оприлюднено постанову Наркомздрава України Наркомату охорони здоров'я України про ліквідацію союзу власників аптек і аптечних підприємств та націоналізації їх майна, в інтересах забезпечення населення доступною медичною допомогою з метою правильної постановки аптечної справи в Україні. Відмінною рисою того часу є те, що ліки перестали продавати, а почали видавати через центральний склад.
Дані дії призвели до повного розвалу аптечної справи.
В кінці 1923 року було створено Укрдержмедторг, який займався організацією торгівлі медикаментами, постачанням лікарських і медичних установ медикаментами та медичним майном. У 1923 р. Укрдержмедторг був перейменований в Укрмедторг. Однак, деякий час обидві організації існували спільно.
У той же час в регіонах (на той момент губерніях) існували Губмедторги і Губернські аптекоуправління, які здійснювали торгівлю медикаментами і експлуатацію платної лікувальної справи.

hist 3

Практично одночасно існували чотири організації: Укрдержмедторг, Укрмедторг, Губмедторг і Губернські аптекоуправління, які виконували одні функції.
У 1923 році почалася політика централізації управлінської структури. Були систематизовані виконувані функції всіх організацій, що працюють в сфері фармацевтики і створені ланки нової управлінської структури у фармацевтичній сфері:
1. Всесоюзна
2. Республіканська
3. Окружна

У 1924 -1925 рр. проходив процес реорганізації Губмедторгов і Губернських аптекоуправлінь в Окружні аптекоуправління. Даний процес закінчився прийняттям Найважливішого Економічного Рішення на засіданні ЕКОС УРСР (протокол №37 / 307 від 15.06.1925 року). У всіх округах УРСР створені Окружні аптекоуправління, які включили в себе функції Губмедторгов і Губернських аптекоуправлінь.

Саме з прийняттям Найважливішого Економічного Рішення на засіданні ЕКОС УРСР в 1925 році і почалося формування сучасної аптечної мережі FARMACIA.

Аптекоуправління розташовувалося в м. Одеса на вулиці Жуковського, 20 (колишня Поштова), в тій же будівлі, де з 1846 року розташовувався аптекарський, косметичний і москательний магазин Лемме і Ко.
Всі поставки медикаментів стали здійснюватися тільки аптекоуправлінням. Госпрозрахункові аптеки були об'єднані з аптеками робочої медицини. Аптеки червоного хреста, які існували з 1924 по 1930 рр., також включені в мережу аптекоуправління. Одночасно окружне аптекоуправління було реорганізовано у філію Всеукраїнського аптекоуправління.


Надалі, Одеське Окружне аптекоуправління проіснувало до 1932 року і було реорганізовано в Одеське обласне аптекоуправління. (Причиною реорганізації стало створення в 1932 році Одеської області.)


Радянський та пострадянський період


Рішенням виконкому Одеської обласної ради народних депутатів № 495 від 28.12.1988 р. затверджено Статут Одеського обласного виробничого об'єднання «Фармація», що створюється на базі підприємств і організацій ліквідованого Аптечного управління виконкому Одеської обласної ради.

hist 4

5 грудня 1991 року рішенням виконкому Жовтневої райради народних депутатів № 2148 реєструється Статут Виробничого об'єднання «Фармація», створеного на основі державної форми власності, як правонаступник аптечного управління облвиконкому. У відповідності з п.2 розділу 2 Статуту, майно підприємства належить йому на правах повного господарського відання і згідно п.9 розділу 2 Статуту, складається з: будівель і споруд, обладнання, транспортних засобів, сировини та матеріалів.


Рішенням виконкому Одеської обласної ради народних депутатів № 46 від 21.02.1992 р. «Про делегування прав управління державним майном обласної ради народних депутатів (комунальної власності)», ПО «Фармація» було делеговано право керування майновим комплексом ВО «Фармація», переданим в комунальну власність Одеської обласної ради народних депутатів.
Зазначена передача оформлена актом передачі в комунальну власність Одеської обласної ради народних депутатів підприємств, установ і організацій, які були в підпорядкуванні Укрсоюзфармаціі, затвердженому Фондом державного майна України. У власність Одеської обласної ради народних депутатів було передано приблизно 51 аптеку.
Рішенням Одеської обласної ради народних депутатів від 09.12.1994 року № 62 на базі обласного виробничого об'єднання «Фармація» було створено акціонерне товариство АФ «Фармація». У статутний фонд якого, в якості внеску Одеської обласної ради народних депутатів, було передано цілісний майновий комплекс ВО «Фармація». Згідно Установчого договору АФ «Фармація» від 19.12.1994 р., Одеська обласна рада, як засновник акціонерного товариства, в рахунок оплати пакета акцій АФ «Фармація» в розмірі 51% від загальної кількості акцій, внесла в статутний фонд АФ «Фармація» вклад в розмірі одного мільйона доларів США у вигляді цілісного майнового комплексу ВО «Фармація».


1 серпня 1997 року Рішенням Загальних зборів акціонерів АФ «Фармація» була перетворена в Товариство з обмеженою відповідальністю «Фармація» та зареєстрована Виконавчим комітетом Одеської міської ради (реєстраційний номер 1166 від 29.09.1997 року).
У зв'язку з прийняттям на Загальних зборах акціонерів ВАТ «Фармація» від 05.04.2011 року рішення про приведення діяльності у відповідності до Закону України «Про акціонерні товариства» № 514-VI від 17 вересня 2008 року, з 29 квітня 2011 року найменування ВАТ «Фармація» було змінено на Публічне Акціонерне Товариство «Аптечна Мережа «Фармація».

hist 5 

Таким чином, ПАТ «АМ «Фармація» є повним правонаступником ВО «Фармація», АФ «Фармація» і аптекоуправління Одеського обласного виконавчого комітету. 

 

Підписка на розсилку новин. Дізнавайтеся все першими!


  • apivita.png
  • aven.png
  • bioderma.png
  • caudalie.png
  • dry dry.png
  • dr_redis.png
  • eucerin.png
  • farmak.png
  • gerber.png
  • henkel.png
  • jonson.png
  • krka.png
  • lacalut.png
  • lierac.png
  • linex.png
  • medihronal.png
  • naturasiberica.png
  • nestle.png
  • persen.png
  • sanofi.png